Tori sild

2022 / III preemia

Autorid: Ra Martin Puhkan, Tristan Krevald, Siim Tanel Tõnisson

Särg on väike ja vähenõudlik kala, kes tunneb ära hea koha ja oskab taimestikus pesitseda. Särjel on iseloomulik hallikas helk ning punakad uimed. Särg elab jõgedes, rannikuvetes ja hea meelega ka seal, kus need kaks kokku saavad. Üks ta lemmikkohti on jõgede suubumiskoht merre, täpselt seal kus asub üks huvitav sild. Tori sild on oluline sõlmpunkt ja värav Kuressaarele nii maalt kui merelt. SÄRG lähtub just nendest põhimõtetest lähtudes nii jalakäijate, mootorsõidukite ja kergliiklusvahendite liiklussõlmena kui ka osana Kuressaare avalikust ruumist.

Idee, et sild võiks olla midagi muud kui lihtsalt infrastruktuuriobjekt, pole uus idee. Sildu on kasutatud juba keskajast saadik kauplemiseks ja elamiseks.

Ka võistlustöö SÄRG kujutab endast midagi enamat kui lihtsalt sild. Tori jõe sild võiks pakkuda ka midagi Kuressaare linna elanikele, asudes niivõrd huvitavas ja heas asukohas. See on linna värav merepromenaadi ääres ja piiskopilinnuse lähedal.

Pakume välja lahenduse, mis asetab Tori jõe silla Kuressaare avaliku ruumi osaks. Mere poole tõusev jalakäijate sild moodustab jõe kohale laiema trepistiku, kus istudes on võimalik piknikut pidada, õhtusel jalutuskäigul puhata või päikeseloojangut vaadata. Antud asukohta võiks tekkida vabalt juurde üks Kuressaare uus populaarne suplus- ja paadisõidukoht.