Kuressaare rannaala

2024 / äramärkimine

Autorid: Ra Martin Puhkan, Siim Tanel Tõnisson, Kertu Johanna Jõeste, Tristan Krevald

Konseptsioon

MERELE on kutse teekonnale uuele ja avatumale Kuressaare rannaalale. Visiooni põhirõhk on mere ühendamine ülejäänud linna ja linnusekompleksiga ning kohaliku ruumiidentiteedi loomine. Kuressaares viivad kõik teed merele! 

Meretelg

Meretelg seob linna, lossihoovi, olemas oleva rannahoone ning kõik uued visiooniga lisanduvad väärtused üheks loogiliselt jätkuvaks teljeks, mis kulmineerub vaatetorniga merekaldal. Meretelje peamine eesmärk on pakkuda selget teekonda, nii visuaalselt kui ka liikuvuse aspektist, linnast otse randa. Meretelg on avar ja tegevusterohke, pakkudes nii puhke, kohtumis, sportimis kui ka mängimise paikasid erinevast vanusest külastajatele. Telg on katendatud kiviga ning külgedelt vooderdatud laudisega, luues nii ruumi toetavate funktsioonide jaoks. 

Pargiring

Sisenemine rannaalale on lihtne, arusaadav: iga tee viib randa ja iga tee viib poolsaare tippu. Sellele aitab kaasa ka pargiring, mis seob eelmainitud rajakesed ja teed ühtseks tervikuks. Pargiringi järgib ajaloolist bastionivööndit sidudes oma struktuuri kõik ühendused, mis jäävad väljapoole linnuse kompleksi. Erinevalt mereteljest on pargiring romantilisem ning vaiksem. Ala iseloomustab rannaäärne niidumaastik ja privaatsemad istumispaigad. 

Rand

Pargiringi ja meretelje ristmikul algab rannala, mis seob endasse spordi, puhkuse ning mängu. 

Rannaalal säilivad olemasolevad võrkpalliplatsid kui lisatakse toetavaid funktsioone nagu jäätisekiosk, riietevahetuskabiinid, tualetid, mänguväljak ning ratastooli ligipääsuga suplussild. 

Rand on paik, kus meretelje ja pargitelje erinevad kvaliteedid kohtuvad.